Освіта Запорізького краю - 2017

Конкурсна робота
до обласної виставки "ОСВІТА ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ - 2017"

Повна назва закладу освіти - Кушугумський     навчально-виховний комплекс «школа    гімназія І-ІІІ ступенів  «ІНТЕЛЕКТ» 
 Адреса закладу - 70450, Запорізький район, Запорізька область, смт Кушугум, вул. Шевченко,71 
Телефон - тел. 223-47-89 , факс 223-42-25, e-mail ShKushugum@gmail.com
 Автор досвіду -  Кудлай Оксана Сергіївна, вчитель біології та природознавства Кушугумського НВК "Інтелект"
Інформаційний блок досвіду:
Тема досвіду: "Використання інформаційно - комунікаційних технологій для розвитку творчої компетентності учнів при викладанні природничих дисциплін"
Актуальність досвідуОднією з актуальних проблем сучасного українського суспільства є збереження інтелектуальної еліти країни. Державою  приділяється особлива увага роботі з обдарованими, в тому числі з інтелектуально здібними дітьми. Розробляються спеціальні програми,  відкриваються відповідні навчальні заклади, різноманітні Центри розвитку дитини. Я глибоко переконана, що окреме місце розвитку творчості дітей  займають уроки природничих дисциплін. Учні на цих  уроках повинні не копіювати, а творити.
Цілі досвіду: створення умов для розвитку творчої компетентності учнів засобами інформаційно - комунікаційних технологій на уроках, в позакласний час. 
Завдання досвіду:
         - інтеграція уроків   природничих дисциплін з іншими предметами та позакласною роботою;
     - застосування способів інтеграції окремих елементів таких   технологій   навчання як     інтерактивні, проектні, інформаційно-комунікаційні;
      - підготовка  учителя    до діяльності з  розвитку творчої компетентності учнів засобами інформаційно - комунікаційних технологій на уроках, в позакласний час.
Результативність та ефективність досвіду: Отримані результати вказують не лише на покращення успішності, але й появу нових особистісних якостей у дитини (впевненість, ініціативність). Показником результативності роботи є активна участь школярів у інтелектуальних конкурсах, олімпіадах, роботах МАН. Підготувати учнів до повноцінної життєдіяльності в умовах інформаційного суспільства – це і є основна мета інформаційно-комунікаційних технологій навчання.
 Тривалість роботи над досвідом:  з 2015 року
 Висновок: Я впевнена, що проведена мною робота сприяє спонуканню дітей до постійної   
  активної   праці, розвитку інтересу до отримання результату,  вмінню прислухатися не лише до
  себе, а й до    інших, підвищує продуктивність праці учнів, готує їх до професійного вибору.
Шляхами поширення та впровадження досвіду можуть бути:    методичні об'єднання вчителів біології та хімії  (школа, район), творча група, педагогічна рада, семінари в межах навчального закладу, району, а також на рівні області, публікація на сторінках педагогічних сайтів. 


Немає коментарів:

Дописати коментар